Info

Szkoła Motoryki – FITNESS FOOTBALL KNOWLEDGE SCHOOL

Co to w ogóle jest ta motoryka?

Przygotowanie motoryczne w dzisiejszym sporcie to niezbędny element do osiągania jakichkolwiek wyników. Bez siły, mocy, czy koordynacji rywalizacja w dzisiejszych czasach jest niemożliwa. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu każdy jest w stanie zniwelować różnice techniczno, taktyczne i rywalizować z teoretycznie lepszym przeciwnikiem.Co najważniejsze zajęcia z tego zakresu rozwijają ogólną sprawność, czyli…po prostu jesteśmy zdrowsi!!

Czy najmłodsi powinni brać udział w takich zajęciach?

Powinni? MUSZĄ! Niestety żyjemy w czasach, w których nasze dzieciaki zamiast przesiadywać na pobliskich podwórkowych trzepakach, ślęczą całymi dniami z nosami w tabletach. Bardzo często brak ruchu powoduje otyłość, która z czasem może prowadzić do groźniejszych schorzeń.

Po drugie okres dojrzewania to najlepszy czas, by kształtować najważniejsze cechy motoryczne. Pamietajmy ,,czego mały Jaś się nie nauczył, tego duży Jan nie będzie umiał”!

Dlaczego my?

Posiadamy wykwalifikowanych trenerów, których praca nad przygotowaniem motorycznym to prawidzwa pasja. Ponad 1,5 roku prowadzimy projekt “Motoryka Smyka”, który cieszy się bardzo dużą popularnością i już dziś widać efekty naszych treningów! Według przeprowadzanych przez nas testów, każdy z uczestników projektu poprawił swoje osiągi o 10%!

Jak wyglądają treningi?

Każdy trening zaczyna się grą ożywiającą, najczęściej w alternatywny sport zespołowy, tak by nasi przyszli Atleci zobaczyli jak wyglada rywalizacja w siatkówce, koszykówce, czy piłce ręcznej. Następnie używamy naszych rolerów i specjalnych gum do rozgrzewki motorycznej wszystkich uczestników. Część główną stanowi przede wszystkim nauka podstawowych wzorców ruchowych, wzmacnianie core, czy trening plyometryczny. Wszystko kończy się instruktarzem stretchingu i rozmową dydaktyczną na temat przeprowadzonych zajęć motorycznych.

Kiedy ? Gdzie?

Zajęcia dla roczników:

2011/2012:

Ośrodek Annopol 24 B, Warszawa
Poniedziałek, godz. 18:00 – 19:00

Ośrodek Bemowo, ul. Księcia Bolesława 1/3, Warszawa
Poniedziałek,  19:00 – 20:00

2009/2010:

Ośrodek Annopol 24 B, Warszawa
Poniedziałek, godz. 19:00 – 20:00

2005/2006/2007/2008:

Ośrodek na terenie Sp 293, ul. Jana Kochanowskiego 8, Warszawa

Wtorek, godz. 18:00 – 19:00


Sprzęt:

Profesjonalny sprzęt sportowy potrzebny podczas prowadzenia zajęć zapewnia FFK

Czas trwania zajęć:
60 minut – raz w tygodniu

Koszt zajęć:

40 zł – za 1 odbyte zajęcia

120 zł – abonament miesięczny