CO NAS WYRÓŻNIAAKADEMIA
PIŁKARSKA

Pasja i zadowolenie idą ze sobą w parze. Nie mamy co do tego wątpliwości. Od ponad dekady szkolimy kolejne pokolenia sportowców.

Akademia Piłkarska FFK powstała z myślą o dzieciach, które chcą spróbować swoich sił na zielonej murawie i chcą rozwijać pasję do piłki nożnej. Do Akademii można dołączyć przez cały rok – w dowolnym momencie sezonu. Zapraszamy do nas chłopców i dziewczynki, którzy skończyli 3 lata. Zajęcia odbywają się w wielu lokalizacjach na terenie Warszawy i okolic.

Filozofia szkolenia

FFK czerpie z najlepszych, światowych, wzorców szkolenia dzieci i młodzieży. Łączymy to z naszym wieloletnim doświadczeniem, które zdobyliśmy jako piłkarze grający w klubach Ekstraklasy i jako trenerzy. Tak stworzyliśmy autorski program szkolenia Akademii FFK. U nas nie ma selekcji, jest za to indywidualne podejście do małych zawodników. Rozwój umiejętności fizycznych, motorycznych idzie w parze z bezpieczeństwem i zabawą.

Na zajęciach sportowych trenerzy kształtują i rozwijają postawy młodego miłośnika sportu. Uczą zasad fair play i uświadamiają potrzebę dbałości o własne zdrowie. Cykl szkoleniowy jest czymś więcej niż tylko programem piłki nożnej dla dzieci. Zrównoważone i kreatywne podejście do zajęć ma pozytywny wpływ na każde dziecko i wykracza daleko poza samo boisko.

Dzięki ich umiejętnościom i pedagogicznemu podejściu, na zajęciach panuje radosna atmosfera. Dzieci mają poczucie bezpieczeństwa, a rodzice świadomość, że ich pociechy są w dobrych rękach. Motto Akademii „bo radość dziecka jest najważniejsza” dokładnie obrazuje naszą misję.

Kadra trenerska

Akademię FFK tworzy przede wszystkim szeroka, profesjonalna kadra trenerska. Posiadane przez naszych trenerów licencje UEFA gwarantują odpowiednie kwalifikacje kadry do prowadzenia zajęć z dziećmi. Trener, tak jak zawodnik musi wciąż dbać o swój rozwój dlatego bierzemy udział w licznych szkoleniach i konferencjach.

https://ffksport.pl/wp-content/uploads/2019/11/3-5_LAT.jpg

Grupa wiekowa3-7 lat

Fun For Kids – I etap szkolenia.

Głównym założeniem I etapu szkolenia jest rozbudzenie w dziecku zainteresowania piłką nożną, nauka systematyczności treningowej oraz rozwój i kształtowanie cech osobowości.
Treningi prowadzone są z wykorzystaniem tzw. metody opowieści ruchowej.
Na czym ona polega?
Mali zawodnicy zamieniają się w różne bajkowe postaci albo zwierzęta, które naśladują.
Podróżują po świecie,
przenoszą się w świat bajek.

https://ffksport.pl/wp-content/uploads/2019/11/6-8_lat.jpg

Grupa wiekowa8-10 lat

AP FFK – II etap szkolenia.

Etap II to rozpoczęcie właściwego szkolenia piłkarskiego. Skupiamy się na umiejętnościach indywidualnych zawodnika: technicznych, taktycznych i motorycznych oraz na kształtowaniu ważnych w sporcie cech osobowości. Małe grupy treningowe, jak najwięcej kontaktu z piłką. Trenerzy zachęcają do gry indywidualnej, podejmowania ryzyka w grze 1na1. Zaznaczają poprawne wykonanie elementów technicznych. Zachęcamy dzieci do kreatywności, podejmowania decyzji.

https://ffksport.pl/wp-content/uploads/2019/11/9-16_lat.jpg

Grupa wiekowa11-16 lat

AP FFK – III etap szkolenia.

Etap III, to specjalistyczny program szkolenia piłkarskiego, według programu „Piłka i Ja”. Ukierunkowany jest na poprawę umiejętności indywidualnych, wyszkolenie: techniczne, taktyczne, motoryczne. Stawiamy na jak największy kontakt z piłką.
Ważne jest dla nas świadome podejmowanie ryzyka przez piłkarzy w pojedynkach,
w czasie gry. Rozwijamy, ważne
z punktu widzenia sportowej rywalizacji,
cechy charakteru zawodników.

PRZYJDŹ NA...DWA
DARMOWE
TRENINGI

Znajdź dogodną
dla Ciebie lokalizację i grupę
wiekową, a następnie
skontaktuj się z nami.
Ustalimy wszystkie szczegóły.

Czekamy na Ciebie
i uczestnika zajęć!!!
Do zobaczenia.